Rotační sítotisk

Technologie je vhodná k potisku válcových předmětů, vhodné materiály jsou keramika, sklo, porcelán, kov, plasty. Výhodou technologie je možnost i vícebarevného potisku po celém obvodu.

Plošný sítotisk

Technologie vhodná k potisku rovných ploch, je určena pro téměř jakékoliv materiály: papír, PVC, textil, kůži, kov, dřevo, sklo. Je možné tisknout jak přímými barvami tak čtyřbarevně (CMYK). Motiv je přenášen na předmět pomocí sítotiskové šablony a tiskové stěrky.

Ražba

Ražba je technologie formování materiálu tlakem prováděná pomocí raznic. Používá pro zpracování motivů na materiály jako je kůže, koženka a papír. Kvalita ražby je závislá na kvalitě výrobku určeného k ražbě a také na preciznosti raznice. Výhodou raznic je možnost opakovaného používání. Ražba může být buď bez folie (slepotisk, který vytváří decentní reliéf motivu) nebo s fólií (vytváří velmi výrazný reliéf ve zvolené barvě folie).

Tampontisk

Takto se potiskávají v podstatě všechny druhy materiálu (plasty, sklo, kovy, dřevo, kůže, keramika). Pro přenos barvy se používají silikonové tampony různých tvarů a tvrdostí. Technologie je vhodná zejména pro rozměrově menší předměty. Lze je potisknout i vícebarevně se zachováním nejdrobnějších detailů.

Pískování

Tato technologie se používá na materiály sklo a kov. Spočívá v tryskání jemného písku přes pískovací šablonu, která se lepí na sklo. Motiv se v místě tryskání zmatní. Na čiré i matné sklo lze tímto způsobem vyrábět i velice jemné motivy. Pískování je jeden z nejkvalitnějších a nejstálejších způsobů, jak vytvořit motiv na skleněný předmět.

Výšivka

Tato technologie umožňuje vyšít motiv na téměř jakýkoliv textilní výrobek (trička, ručníky, čepice, atd.). Omezení je dané technologií vyšívání: minimální výška písma cca 6 mm, min. šířka čar cca 1mm, volné místo kolem výšivky cca 3 cm (pro upnutí rámu).

Termotransfer

Použití pro tisk náročných plnobarevných motivů na textilní výrobky. Nejdříve se sítotiskem připraví motiv na přenosovou fólii a pak se pomocí tlaku za určité teploty přenáší na potiskovaný materiál.

Flock

Pomocí sítotiskové šablony a stěrky se nanese na potiskovaný textilní materiál lepidlo v celé ploše motivu. Na plochu lepidla se nanesou jednotlivé barvy fl ockové střiže tak, aby se pokryl celý motiv. Tato technologie má omezení v náročnosti grafi ky a barevné škály fl ockové střiže.

Laserový popis

Je to speciální technologie využívající laserového paprsku pro popis kovových, pokovených, dřevěných a plastových reklamních předmětů s barvenou povrchovou úpravou. Při zpracování předmětů dochází k odpaření svrchní části materiálu (u kovu a plastu cca 0,03 mm, u dřeva se dle tvrdosti hloubka pohybuje od 0,5-1,0 mm). Tím vzniká kontrastní popis, kdy jeho zabarvení je závislé na barvě podkladového materiálu.

Výpal na sklo a keramiku

Nejdříve se natiskne motiv sítotiskem na přenosovou fólii, po odmočení se motiv stáhne z fólie na potiskovaný předmět (hrnek, sklenička, talířky a pod.). Potom se předmět vypálí ve vypalovací peci při vysoké teplotě. Během vypálení v peci se barva vpeče do povrchu glazury. Takto lze potisknout např. hrnek po celém jeho obvodu, různé atypické předměty. Lze tisknout čtyřbarevně (CMYK).